Akumulatory Żary

Akumulatory Żary

Akumulator w Twoim samochodzie nie działa, a może zbliża się zalecany termin jego wymiany? Jeśli szukasz pewnego sprzedawcy akumulatorów w Żarach, zapraszamy do Moto-Fart – nasza oferta obejmuje nie tylko części samochodowe, ale również baterie samochodowe do pojazdów wszystkich typów i marek.

Zamów już teraz »

Największy wybór akumulatorów w Żarach i okolicy

Nasza hurtownia motoryzacyjna w Żarach oferuje akumulatory do każdego pojazdu. Dysponujemy bateriami o różnych pojemnościach, prądach rozruchowych, wymiarach i położeniu biegunów. Nasz asortyment obejmuje akumulatory wiodących producentów, takich jak m.in. marki Bosch, Varta, Centra czy Exide. Naszą pełną ofertę możesz sprawdzić w naszym katalogu online, który ułatwi Ci również dopasowanie akumulatora do konkretnego modelu, rocznika i wariantu auta.

Kiedy należy wymienić akumulator?

Baterie samochodowe nie są wieczne – jeśli chcesz uniknąć problemów z rozruchem auta, regularnie wymieniaj akumulator. Przyjmuje się, że baterię należy zastąpić nową po 4 latach jej użytkowania. Należy również regularnie obserwować samochód oraz samą baterię, by wyłapać oznaki wcześniejszego zużycia akumulatora. Na jego awarię wskazują takie objawy jak m.in.:

  • zmiana koloru „magicznego oczka” na biały (w przypadku akumulatorów bezobsługowych),
  • wyraźnie słabsze świecenie reflektorów samochodu w trakcie postoju,
  • wyraźnie wolniejsze obroty silnika podczas rozruchu.

Akumulatory Żary | Moto-Fart

Dwa ostatnie objawy mogą również świadczyć o uszkodzeniach instalacji elektrycznej lub o awarii alternatora. Przed wymianą akumulatora należy więc sprawdzić również pozostałe elementy układu elektrycznego samochodu.

Na co zwrócić uwagę przy doborze akumulatora?

Wybierając akumulator, należy kierować się parametrami wskazanymi przez producenta samochodu – można je znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu. Do najistotniejszych parametrów baterii samochodowych zalicza się:

  • pojemność w amperogodzinach (Ah),
  • prąd rozruchowy w amperach (A),
  • wymiary akumulatora – zbyt duży nie zmieści się w wygospodarowanym na baterię miejscu pod maską, z kolei zbyt małej nie da się zamontować w stabilny sposób,
  • rozmieszczenie biegunów – ze względu na niewystarczającą długość kabli, podłączenie akumulatora o przeciwnym położeniu biegunów, niż założone przez projektanta samochodu, może być niemożliwe.

Jeśli nie masz dostępu do instrukcji auta i nie masz pewności, jaka bateria jest odpowiednia dla Twojego pojazdu, odwiedź nasz sklep z akumulatorami w Żarach. Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Ci w dopasowaniu odpowiedniej baterii.